ג'ין

מוצר לא נמצא

משקה הג'ין, אם לבחון אותו בפשטות, הוא סך הכל אלכוהול בטעם ערער (סוג של שיח). אך מאחורי מסיכת פשטות זו, מסתתדר אחד המשקאות המתוחכמים והאהובים בעולם, עם היסטוריה שהולכת מאות שנים אחורה ולמקורות הזיקוק בכלל.

ג'ין בבסיסו, הוא משקה עם טעמי עשבים, כאשר הדומיננטי בהם הוא הערער. אך בכל הפשטות הזו, לג'ין היסטוריה סוערת, ונוכחות חזקה בחיינו היום וכנראה גם בעתיד.

הכנה וצריכה

הכנת הג'ין מתחלקת לשתי מחנות עיקריים- הרכבה וזיקוק:

ההרכבה של הג'ין כוללת תהליך של הכנסת טעמים למשקה, בין אם בצורת עשבי תיבול או מרכיבים טבעיים אחרים, לכוהל הנייטרלי. סוגים שונים של ג'ין פשוט, כוללים תהליכים כאלה, אך קיים גם מגוון של משקאות ג'ין ברמות גבוהות מאוד, המשרים במשקה עצמו צמחי תיבול על מנת להגיע למשקה ברמה גבוהה.

ניתן להשתמש במגוון גדול של צמחים על מנת להוסיף טעם למשקה הג'ין.

ג'ין מזוקק נוצר ע"י פירוק כוהל שהוספו לו עשבי תיבול. לונדון דריי ג'ין הוא הגרסה הקפדנית, אשר גם לא מאפשרת הוספה של אף חומר מלבד מים, לאחר תהליך הזיקוק.

לפי התקנות ברחבי העולם לגבי משקה הג'ין, על הטעם הדומיננטי במשקה להיות אותו השיח- ערער, אך שאר המרכיבים משתנים בין היצרנים השונים ואין חוקים לגביהם.

ישנם כמה צמחים שנפוץ להשתמש בהם בעת הכנת הג'ין- למשל איריס, שורש אנג'ליקה, תפוז וקליפת לימון (טריה או יבשה), ליקריץ, אניס והל. מאז המילניום החדש והפופולאריות הגדלה של הג'ין, היצרנים מגוונים גם עם תה ירוק, גרגרי גן עדן, דבש, כשות, פירות אקזוטיים וצמחים מקומיים שונים בהתאם למדינות היצרנים, כאשר כל אחד מהם תורם לג'ין את טעמו הייחודי ומבדיל אותו מהמתחרים.

איך לצרוך אותו

אחת הסיבות שהמשקה כל כך פופולארי, היא מגוון הדרכים לצריכתו. אחת הנפוצות היא השילוב המוכר של ג'ין ומי טוניק. שילוב זה גם מהווה בסיס למגוון קוקטיילים שהוקדשו למשקה במאה החולפת. אחד המוכרים שבהם הוא המרטיני. למרות שהגרסאות החדשות של הג'ין, נהדרות גם לשתיה נקיה, או עם קרח, ההגשות הקלאסיות לא נעלמות מהעולם, והקוקטיילים פופולאריים כתמיד. לכל ג'ין יש את השימושים שלו, ולמרות שיש הרבה סוגים שונים של ג'ין, לכולם יש את המקום והייחודיות שלו.