וודקה

ואן גוך פטל

₪139.00

Vol. =E80%

Netherlands  

ואן גוך קארמל

₪139.00

Vol. 35%

Netherlands  

ואן גוך קוקוס

₪155.00

Vol. 35%

Netherlands  

סטולי תפוז

₪59.00

Vol. 37%

Russia  

סירקו וודקה

₪170.00

Vol. 30%

France  

סמירנוף אייס

₪12.00

Vol. 40%

Russia  

סרוס אננס

₪69.00

Vol. 35%

 

סרוס אספרססו

₪69.00

Vol. 35%

 

מציג 1 עד 8 מתוך 8 (1 עמודים)

וודקה היא משקה מתוחכם יותר משנראה במבט ראשון לצופה התמים. אם להתעמק מעט במשקה, נמצא שם היסטוריה עשירה ומגוונת, חומרי גלם שונים ורבים, שכל אחד משפיע על טעמה הסופי, כאשר לעתים גם מתובלת בניחוחות של פירות שונים, עשבי תיבול ותבלינים מכל קצוות העולם.

ברגע שצוללים לעולמה של הוודקה, מוצאים משקה מרתק, בעל גוונים שונים של היסטוריה וטעמים. חומר הגלם יהווה מרכיב עיקרי בטעם התוצר הסופי, וכך גם שלל הטעמים האפשריים לתיבול.

מקורו של משקה הוודקה הוא ברוסיה או פולין, לפני יותר מאלף שנה אחורה. אין ראיה מוצקה לגבי מי מהשניים היא באמת המקור, אך פרסומים לזיקוק מתועדים בשתי המדינות כבר במאות ה-15 וה-16.

כבר אז היה דגש על טוהר המשקה, וזה עקרון חשוב עד היום. תהליכי הזיקוק חיוניים לייחודה של הוודקה, וכך גם מספר הפעמים שהיא מזוקקת. תהליך הזיקוק יכול להתבצע בשיטות שונות על מנת להוציא מרכיבים לא נחוצים מחומר הגלם, בעיקר פחם פעיל, אבל גם חול קוורץ, קריסטלים לא נחוצים, עשב ים, כסף ולבה.

אם לדבר בהרחבה, וודקה יכולה להתחלק לקטגוריות של משקה נקי בטעם טבעי, ואלו המועשרות בטעם מסוים, אשר מקורן במזרח ובצפון אירופי. וודקה נייטרלית לעתים נדירות ישתו נקיה, אלא תשמש יותר לקוקטיילים כמו קוסמופוליטן, בלאדי מרי,

סי בריז, ווייט ראשן ואספרסו מרטיני.

בארצות אירופה המסורתיות, לעומת זאת, הוודקה דווקא כן נצרכת נקי בשוט. וודקה נקיה יש להגיש מהמקפיא, מה שגורם לה להיות מעט סמיכה יותר (וודקה אמיתית לא קופאת), ונותן לה מרקם קרמי. שוט נקי של וודקה זה המבחן האולטימטיבי לאיכותה.

טעם הוודקה המסורתי תלוי מאוד במרכיביה. רוב הוודקות מגרגרי שמרים, בעיקר חיטה או שיפון. אך גם תירס ושעורה מהוות בסיס קלאסי. חומרי גלם נוספים המשמשים לייצור הוודקה הם סוכר סלק, דבשה ותפוחי אדמה, אך בגדול כל נוזל רווי סוכר יכול לשמש כבסיס להכנת הוודקה.

לגבי הטעם, וודקת שיפון, שפופולארית מאוד בפולין, מלווה בטעמי תיבול יבשים, לעתים עם נגיעות עשבים או מנטה. וודקות חיטה, הפופולאריות יותר ברוסיה ובסקנדינביה, מאופיינות בטעם מעודן יותר, ונותנות טעם רך וזורם. וודקת התירס ותפוח האדמה נחשבות מתוקות יותר, כאשר וודקה מתפוחי אדמה קרמית יותר במרקם שלה.